Fotbalový Mc Donald's Cup 2019

10.05.2019 12:42

Počátkem května se fotbalový výběr žáků ZŠ a MŠ Volenice zúčastnil okresního kola Mc Donald's Cupu základních škol. Dvoudenní turnaj probíhal ve sportovním areálu STARZ, Na Sídlišti ve Strakonicích.

Družstvo ZŠ a MŠ Volenice 1.-3.tř.

Dne 3. května, v prvním soutěžním dnu kategorie B (9-11 let), se družstvo ZŠ Volenice, které tvořili žáci čtvrté a páté třídy, umístilo na desátém místě z celkem patnácti účastníků turnaje. V jednotlivých zápasech zvítězilo nad TGM Blatná 1:0, remizovalo s ZŠ Čestice 1:1 a prohrálo s FLČ Strakonice 0:4. V zápasech o 9.-12. místo pak zvítězilo nad ZŠ Cehnice 2:0 a v závěrečném zápase těsně prohrálo s družstvem ZŠ Volyně po remíze 1:1 až na penalty.

Dne 7. května hráli žáci kategorie A (6-8 let) z prvních až třetích tříd. Podařilo se jim postoupit do čtvrtfinále a nakonec v turnaji obsadit 5. místo. V úvodních zápasech sice prohráli s FLČ Strakonice 0:6 a s Povážskou Strakonice 0:1. Pak už jen vyhrávali a porazili ZŠ Radomyšl 5:0, ZŠ Katovice 3:1 a ZŠ Štěkeň 4:2. Po remíze 1:1 s družstvem TGM Blatná tentokrát voleničtí zvítězili v zápase o 5. místo po penaltovém rozstřelu.

Všem účastníkům Mc Donald's Cupu patří poděkování za dobrou reprezentaci ZŠ a MŠ Volenice.