Projektový den "Dřevo - jeden z obnovitelných zdrojů naší přírody"

20.10.2021 20:52

V rámci projektu Šablony II. strávily děti z druhého stupně 12. října 2021 projektový den pod názvem "Dřevo - jeden z obnovitelných zdrojů naší přírody" ve SPŠ Volyně. V úvodu díky odborníkům získaly cenné informace týkající se využití obnovitelných zdrojů pro naši přírodu, planetu a lidstvo celkově. Dále bylo už vše věnováno dřevu. Jako první děti navštívily truhlářskou dílnu, ve které byly zapojeny pomocí nejnovějších technologií k výrobě dřevěného stojánku na tužky a následně stojánek dozdobily pomocí leasru obrázkem. V druhé části musely děti zapojit pro zvládnutí úkolu své logické myšlení ke správnému sestavení dřevěného hlavolamu. Dále se děti přesunuly do počítačové učebny. Pro každého byl připravený počítač, kde se pokusily pomocí speciálního programu poskládat z jednotlivých částí různé druhy dřevěného nábytku (židle, skříně, komody,...). Děti si z projektového dne odnesly mnoho nových a velmi důležitých poznatků o jednom z obnovitelných zdrojů - dřevu. Počínaje výsadbou, péčí o les, správným zpracováním a jeho celkovým efektivním využitím.