PROJEKTOVÝ DEN – TAJEMSTVÍ ŠUMAVSKÝCH SKŘÍTKŮ

21.02.2022 09:26

Na poslední projektový den v rámci projektu Vzděláváme se společně v ZŠ a MŠ Volenice II. (projektový den mimo ŠD) s názvem „Tajemství šumavských skřítků“ jsme i přes nepřízeň počasí vyjeli do Informačního střediska Kašperské Hory. Tento projektový den byl určen žákům 2. – 4. třídy. Žáci poznali některé šumavské skřítky, kteří jim představili svá království (biotopy): Les, Louka, Voda, Rašeliniště. Žáci se zajímavou a hravou formou s jednotlivými biotopy seznámili. Dozvěděli se, jaké živočichy či rostliny v nich mohou najít. Vyzkoušeli si, jak žabky chytají hmyz, jak vydry krmí svá mláďata, že si mohou při laboratorním zkoumání zblízka prohlédnout hady, zda je možné spočítat stáří stromu pomocí letokruhů atd. Ti, kteří již byli na projektovém dni v Infocentru Srní, zde uplatnili své vědomosti o vlcích a dalších šelmách na Šumavě. Všichni si odnášeli nové vědomosti o NP Šumava.