PROUD Horažďovice 2019 – 5. třída

26.05.2019 09:04

Poslední týden v dubnu jsme opět strávili 3 dny na pobytovém kurzu environmentální výchovy v Proudu v Horažďovicích. Náš program se jmenoval „Na míru“ a byl nám skutečně ušitý na míru. Vzorně se o nás staraly lektorky Hanka, Nela a Zuzka.

Po seznamovací hře jsme se vypravili do městečka podle orientačního kódu a poznávali hrou historii a současnost  města. Odpoledne jsme strávili na koloběžkách v parku, poslouchali zpěv ptáků a učili se je poznávat. Večer jsme si společně zašli na pizzu. Ráno nás opět probudilo sluníčko. Vypravili jsme se krmit a obstarávat zvířátka a v poledne jsme si uvařili na ohni kotlíkovou polévku. Odpoledne se z nás stali entomologové. Vyrobili jsme i hmyzí domeček. Večer jsme strávili při hrách v krásném prostředí ve mlýně. Poslední den jsme si upletli náramek pomocí dřevěných špulek a zavzpomínali si na krásné dny z fotografií.

Kuchařky nám  jako vždy uvařily výborný oběd, sbalili jsme si batohy a rodiče nás odvezli domů. Moc se nám nechtělo. Snad si vyrazíme za rok znovu. Děkujeme všem, kteří se o nás starali.

Za kolektiv 5. třídy třídní učitelka  Irena Machníková