První projektový den mimo školu

14.10.2019 18:43

V rámci projektu Šablony II jsme realizovali první projektový den mimo školu. V úterý 8. října 2019 se žáci 2. stupně vydali do Prahy. Zde na ně čekal program zaměřený na téma Parlamentní demokracie v ČR. Na projektu škola spolupracovala s odborníkem z praxe s paní Alenou Nohavovou, která byla v letech 2013 - 2017 poslankyní Poslanecké sněmovny ČR. Žáci tak absolvovali erudovanou prohlídku Poslanecké sněmovny ČR. Nejprve zhlédli odborný film o Parlamentu ČR a poté měli možnost vidět téměř všechny prostory sněmovny. Nejvíce děti zaujala zasedací místnost, kde si mohly pořídit na památku fotografie. Dále jsme navštívili budovy Úřadu vlády ČR, Senátu a Kanceláře prezidenta republiky. Na Pražském hradě jsme obdivovali katedrálu sv. Víta a nemohla chybět ani procházka po Karlově mostě. Žáci se během dne zapojovali do připravených aktivit a získané poznatky využijí v hodinách občanské výchovy a dějepisu. Projektový den se vydařil a všichni odjížděli plni nových dojmů a zážitků. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.