Sportovně ozdravný pobyt v Itálii

28.06.2019 18:39

ZŠ a MŠ Volenice se tradičně vydává jednou za dva roky na sportovně ozdravný pobyt do Itálie. Voleničtí školáci tak letos před letními prázdninami navštívili letovisko Vieste na poloostrově Gargano.
V pátek 14. června jsme konečně zamávali rodičům a čekala nás dlouhá cesta na jih Itálie. Odměnou nám byla nejatraktivnější oblast Itálie označovaná jako ostruha italské boty. Poloostrov Gargano je zajímavý malebnou přírodní scenérií, bílými skalními útesy a průzračně čistým mořem. Na nejvýchodnějším výběžku se nachází městečko Vieste, které nás okouzlilo svojí historií a italským rytmem.
Celý slunečný týden si děti užívaly na pláži s jemným zlatým pískem, dováděly ve vlnách v tyrkysovém moři, potápěly se pro mušle a hrály plážové sporty a hry. Každý večer jsme se procházeli starobylými uličkami města a pochutnávali si na výborné italské zmrzlině a pizze.
Ve čtvrtek nás čekala projížďka lodí kolem vápencových skal a do mořských jeskyní. Zpestřením bylo koupání v malé zátoce s oblázkovou pláží. Starší žáci si splnili sen a z přístavu vypluli na překrásné ostrovy Tremiti, kde v křišťálově čistém moři prozkoumávali podmořský svět.
Na zpáteční cestě jsme navštívili perlu severního Jadranu Benátky. Lodí jsme připluli přímo do srdce města na náměstí sv. Marka. Obdivovali jsme zde Baziliku sv. Marka, Dóžecí palác a Campanilu. O tom, že Benátky patří mezi nejnavštěvovanější města světa, jsme se přesvědčili na nejznámějším mostě Ponte di Rialto. K Benátkám neodmyslitelně patří gondoly, které jsme viděli plout na Canal Grande nebo v úzkých kanálech. Atmosféru nejromantičtějšího města Itálie jsme si vychutnávali až do západu slunce.
Na tento týden v Itálii nám všem zůstanou nezapomenutelné vzpomínky. Děkujeme a Arrivederci! Fotografie z pobytu si prohlédněte ve fotogalerii.