Transport smrti

25.04.2022 20:55

Dne 22. 4. 2022 proběhl v obci Volenice pietní akt "Po stopách transportu smrti". Organizace byla tradiční. Průvod žáků ZŠ a MŠ prošel obcí a položil květiny k památníku obětí. Na zahájení žáci školního pěveckého kroužku zazpívali státní hymnu. A v průběhu pietního aktu také vystoupili se svými projevy pozvaní hosté. Jako první promluvil Mudr. Bc. Tomáš Fiala senátor ČR dále se svými projevy vystoupili Ing. Josef Kalbáč ex senátor ČR dále Alena Nohavová - bývalá poslankyně poslanecké sněmovny ČR. Na závěr promluvil starosta obce Volenice Karel Papež. Programu se také zúčastnili Marie Pavlovičová předsedkyně KSČM Strakonice se svými spolupracovníky a za Městský úřad odbor školství Strakonice Ing. Miluše Vacková a Stanislava Broulimová.