Úspěchy žáků na přijímacích zkouškách

30.06.2021 16:26

Dne 23.6. 2021 proběhla 5. pedagogická rada ZŠ a MŠ Volenice. Na programu bylo i vyhodnocení přijímacích zkoušek 9. třídy. Výsledky našich žákyň dosáhly nepřehlédnutelného úspěchu.
Skvěle si vedla Zuzana Švecová, která byla na 1. místě z 500 žáků, kteří se hlásili na pedagogické lyceum v Plzni. Zároveň se účastnila přijímacích zkoušek na Gymnázium Strakonice, kde obsadila 6. místo. Zuzka se nakonec rozhodla pro studium na Gymnáziu ve Strakonicích.
Výborného výsledku dosáhla také Veronika Turková, která absolvovala talentové zkoušky na obor design interiéru na Střední průmyslové škole ve Volyni. V konkurenci 50 zájemců obsadila krásné 3. místo.
Dobře si vedla také Jana Kadaňová, která ze 40 uchazečů obsadila 4. místo na Střední zdravotnické škole v Písku obor zdravotnické lyceum.
I výsledek Terezy Slukové, která obsadila 36. místo ze 140 přihlášených uchazečů o studium na Gymnáziu ve Strakonicích, byl velmi slušný.
Všem děvčatům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme jim hodně úspěchů v dalším studiu!