Žáci uctili památku obětí transportu smrti

20.04.2019 08:37

Ve středu 17. dubna 2019 proběhl pietní akt Po stopách transportu smrti. Žáci základní i mateřské školy, místní občané a pozvaní hosté si připomněli 74. výročí transportu smrti. Společně položili k památníku věnce a květiny. V úvodu zazněla státní hymna a poté následovalo pásmo básní. Pěvecký sbor zazpíval tematicky laděnou píseň. Po slavnostním úvodu se slova postupně ujali podplukovník Jindřich Podhorský jako zástupce Českého svazu bojovníků za svobodu, bývalý senátor Josef Kalbáč, strakonický starosta Břetislav Hrdlička, bývalá poslankyně Alena Nohavová, za Odbor školství Městského úřadu Strakonice Miluše Vacková. Projevy tradičně uzavřel starosta obce Karel Papež. Pietní akt nám znovu připomněl hrůzy války, na které bychom neměli nikdy zapomenout...