Vánoční koncert

15.12.2018 16:02

V úterý 11. prosince se na ZŠ a MŠ ve Volenicích uskutečnil tradiční Vánoční koncert. V tělocvičně školy se sešli rodiče, babičky i dědečkové, kamarádi, aby zhlédli připravený program. Všechny přítomné slavnostně přivítal pan ředitel Luděk Cimrhanzl. Celým koncertem diváky provázel malý skřítek a zimní král.
Děti i tentokrát pojaly svá vystoupení ve velkém stylu. Diváci byli nadšeni z Pomády, z Pirátů z Karibiku i z Mrazíka. Prvňáčci se proměnili v malé andílky. Spolu s druhou třídou zazpívali anglickou písničku o sněhové vločce. Třetí třída nám písničkou Za 100 let připomněla letošní sté výročí vzniku Československa. Sedmá třída nás vrátila do období spartakiád. Vánoce bez pohádky? To si pátá třída neumí už představit. Se svojí pohádkou Tři prasátka sklidila zasloužený potlesk.
O jedinečný hudební zážitek se postaral pěvecký sbor. Devátá třída se rozloučila písní Adeste Fideles. Na závěr večera všichni rozsvítili svíčky a zazpívali vánoční píseň Narodil se Kristus Pán. Vánoční koncert se líbil a dokázal navodit tu pravou vánoční atmosféru.